Děti s rýmou a jinými příznaky onemocnění ve školce...

Tak, jak se méně obezřetně chová nyní naše společnost, tak i obezřetnost rodičů klesá a opět nám posílají do školky ne zcela zdravé děti.

Připomínám, že stále platí, že dítě s jakýmkoliv náznakem onemocnění nemůže do školky z hygienických a bezpečnostních důvodů docházet.

A přesto opětovně a v poslední době docela často musíme řešit s rodiči to, že jejich dítě má rýmu (ne tu vodovou, ale zelené nebo žluté nudle, které si navíc neumí vysmrkat, tečou mu z nosu, utírá si je rukou nebo rukávem a pak znečištěnýma rukama sahá na hračky). Další děti mají nos odřený od smrkání, takže to také nepoukazuje na alergickou rýmu.

Proto opětovně prosím rodiče, aby respektovali to, že dítě s jakýmkoliv náznakem onemocnění ohrožuje zdraví dětí a zaměstnanců školy a do školky by chodit nemělo.

A také prosíme rodiče, aby učili své děti smrkat - dítě by už ve 3 letech mělo samo poznat, že má u nosu nudli tekoucí až do pusy (mnohdy až na bradu) a evidentně kapesník samo použít neumí. Paní učitelky z hygienických důvodů děti ,,smrkat" nemohou.

Děkuji za pochopení, Mgr.Radana Mikšová

07.01.2022 11:36 Obchod Obchod